عایق بندی ساختمان با فوم پلی اورتان و کارایی انرژی

عایق کاری ساختمان با فوم پلی یورتان

احتمالا بزرگترین چالش های زیست محیطی که ما امروز با آن مواجه هستیم تغییرات آب و هوایی  و مصرف غیر اصولی از منابع انرژی است.امروزه افزایش قابل توجهی در مصرف منابع طبیعی، به ویژه منابع انرژی غیر قابل تجدید شده است.استفاده از سوخت های فسیلی برای حمل و نقل و برای گرمایش و سرمایش ساختمان  موجب افزایش سطح دی اکسید کربن در جو شده است که در نتیجه باعث تغییر آب و هوا، تاثیر بر محیط زیست، اقتصاد و رفاه انسان شده است.در حالی که این مسائل قبلا خیلی مطرح نبودند ، امروزه به یکی از مهم ترین مسائل برای هر شهروند و ذهن سیاستمداران تبدیل شده اند.

سوال مهمی که در این قسمت مطرح می باشد این است که: چه راه هایی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای CO2 که در تغییرات آب و هوایی موثرند وجود دارد؟

راه حل ساده است: کاهش مصرف انرژی از طریق بهبود بهره وری انرژی.

کاهش مصرف انرژی فوری ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است و برای اطمینان از امنیت تامین انرژی می باشد.پیدا کردن راه هایی برای ساده کردن استفاده از انرژی همچنین دارای پتانسیل بسیار زیادی به منظور افزایش رقابت صنعتی برای ایجاد میلیون ها شغل، کاهش فقر انرژی و افزایش سطح راحتی می باشد.

فوم پلی اورتان می تواند به بهره وری بیشتر انرژی با کاهش تقاضا برای سوخت های فسیلی در ساختمان و حمل و نقل کمک کند.افزایش صرفه جویی انرژی در ساخت و سازها را می توان با استفاده از عایق کاری ساختمان ها به وسیله ی فوم پلی یورتان برای سقف ها، دیوار ها،پنجره ها و لوله هابه بهترین شکل و با بهترین نتیجه انجام داد. از موثر ترین روش های کم کردن مصرف انرژی و اتلاف انرژی در ساختمان های اروپا استفاده از پلی یورتان ها می باشد که باعث کاهش 40% کل انرژی مصرف شده می باشد و بهره وری از انرژی را به ارمغان آورده است.