مقایسه پوشش پلی یوریا و کفپوش اپوکسی

 

پلی یوریا (polyuria)  یک نوع الاستومر است که ازواکنش ایزوسیانات و پلی آمین (polyamine)  بدست می آید . بدون حضور حلال ، کاتالیست و مواد فرار و بدون گروه های –NH2 ، پلی آل (polyal)  و هیدروکسیل و غیره ..... ایزوسیانات می تواند آلیفاتیک و آروماتیک باشد که بر اساس آن خواص پلی یوریا بدست امده متفاوت خواهد بود .

 

پوشش پلی یوریا  بسیار انعطاف پذیرتر از کفپوش اپوکسی می باشد یعنی دقیقا ۳۰۰٪ فراتر از انعطاف پذیری اجرای اپوکسی است. به همین دلیل ، این مزیت  باعث شده است تا کاربران فراوانی از این پوشش استفاده کنند. از جمله  کاربرد های این پوشش اسپری کردن بر روی آستر تخت، پوشش تونل، عایق بندی رطوبتی سطوح بتنی، پوشش کانال ها و تأسیسات بتنی فاضلاب و نیز کاربرد های صنعتی بسیاری دارد .

 

پوشش های پلی یوریا نسبت به کفپوش اپوکسی ، دارای دما و زمان های مختلفی دارد که پایین ترین دما 30- درجه فار نهایت و بالاترین دما 140 درجه فرانهایت دارد که این دما بسته به فرمول مورد نیز دمای آن تنظیم می شود . همچنین پوشش پلی یوریا در فصول گرم و سرد مختلف سال نیاز به باز سازی و تعمیر ندارد در صورتی که کفپوش اپوکسی بعد از مدت ها نیاز به سال ها تعمیر دارد و همچنین یکی از معایب این نوع کفپوش ها  امکان شکستن در این نوع کفپوش وجود دارد .

یکی از راه های عایق کف گاراژ و کف استخر ها استفاده ازعایق پلی یوریا است که نام آن را در این چند سال گذشته در صنعت کفپوش بسیار شنیده باشید . که افراد زیادی عایق پلی یوریا را به کفپوش آپوکسی علاقه مند کرده است .

 

یکی از مزیت های کفپوش پلی یوریا این است که بسیار سریع و آسان ، اجرا و نصب می گردد که این یکی از مزیت های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد . حالت چسبندگی بالا و یکپارچگی بدون درز پلی یوریا که باعث عدم نفوذ آب ، رطوبت یا هوا به آن میشود و محافظت از محل در مقابل تغییرات حرارتی آنی و اشعه های ماوراء بنفش میشود. مقاومت عالی در برابر سایش، خورندگی،پارگی و ضربه  انعطاف پذیر، قابلیت کشسانی از خصوصیات منحصر به فرد پوشش پلی یوریا میباشد.